יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

חדשות קרא עוד : חדשות יקנעם
מתיא של שירותי החינוך המיוחד ביקנעם

הכנס השנתי של מתי א (מרכז תמיכה אזורי של שירותי החינוך המיוחד) מגידו מייחוד לאיחוד התקיים השנה ביקנעם והיה עשיר במיוחד. לכנס הגיעו הצוותים הפועלים רבות למען ילדי החינוך המיוחד באזור כולו, מורות, גננות, מטפלות, מנהלות בתי הספר ועוד, והוא התקיים במעמד ראש עיריית יקנעם סימון אלפסימתיא של שירותי החינוך המיוחד ביקנעם
מנהלת מתי"א מגידו, חדוה שיק בכנס מתיא השנתי: "סימון אלפסי הוא עובד החינוך מספר 1 בעיר"
הכנס השנתי של מתי"א (מרכז תמיכה אזורי של שירותי החינוך המיוחד) מגידו "מייחוד לאיחוד" התקיים השנה ביקנעם והיה עשיר במיוחד.  לכנס הגיעו הצוותים הפועלים רבות למען ילדי החינוך המיוחד באזור כולו, מורות, גננות, מטפלות, מנהלות בתי הספר ועוד, והוא התקיים במעמד ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי.
הכנס עסק השנה בנושא "ההיבטים חינוכיים של הגישה האקולוגית". בתחילה צפו כל באי הכנס בתערוכת פרויקטים של תלמידי החינוך המיוחד מבתי הספר השונים שהתקיימה בלובי אשכול פיס. במהלך הכנס שיבח ראש העיר, סימון אלפסי  את כל צוות מתי"א המורחב שפועל רבות בשיתוף עם מנהל מחלקת החינוך בעירייה משה הראל, ועם מנהלת המחלקה לחינוך יסודי וחינוך מיוחד שרי סולומון לטובת ילדי החינוך המיוחד בעיר. הגב' סולומון שיבחה את פעילות מתי"א לטובת הילדים הללו, והודתה לראש העיר על היותו "תומך, מלווה ומשקיע, ועל פעילותו לטיפוח ולמצוינות בקרב הילדים". מפקחת החינוך המיוחד באזור, הגב' צילה אדלשטיין אמרה שהחשיבות הגדולה ביותר היא שלא משנה מהי המוגבלות של הילד אנו מצליחים לחפש ולמצוא את הניגון המיוחד אצל כל ילד שאנו עובדים איתו. הגב' אדלשטיין הודתה לראש העיר על פעילותו הענפה למען החינוך בעיר. לאחר מכן התקיימה הרצאתה של קלינאית התקשורת אידית וגנר שעסקה בנושא "הסתכלות בסביבה הטבעית כבסיס לשיח משותף".  האירוע המרגש של הכנס היה הרצאתו רון דוד, אביה של לירון תלמידת בית החינוך "אורנים" ביקנעם. רון סיפר על התלאות הרבות שעברו הוא ואשתו כדי לתת ללירון את הטיפול הטוב ביותר, ועל הטיפול החם והאוהב לו היא  זוכה במסגרות החינוך השונות ביקנעם. רון סיפר שתפיסת ההורים לפיה רק ההורים הם היודעים מה טוב לילדיהם היא מוטעית, ומי ששותפים ויודעים לא פחות אלו הם אנשי החינוך. "השנה הראשונה היא החשובה ביותר בעיצוב התכונות הפנימיות של הילד וההורים הם אלו שמקבלים את ההחלטות הכי חשובות לעיצובו, והם לא תמיד פתוחים לשינויים" סיכם רון והוסיף "שיש לו בת נפלאה ומקסימה, והוא ואשתו מלאים הערכה ותודה לצוות שטיפל בה". בחלק האמנותי של הכנס הופיעו בני הזוג ג'יל ואמנון דמתי במופע מחול "חיבור בין שני עולמות". אמנון רקדן מקצועי חירש, ממקימי להקת המחול "קול ודממה", עטיר פרסים בינלאומיים ואשתו ריתקו את הקהל וזכו לתשואות רבות.
פעילות מתי"א מגידו היא ענפה ביותר. הצוות עובר הדרכות והשתלמויות מקצועיות בעזרתן הוא עונה  באופן מקצועי ומדויק ביותר על צרכי הילד ומשפחתו. לכל ילד נבנית תכנית אישית שמותאמת לו על פי נקודות החוזק והחולשה שלו. כל ילד זוכה למגוון רחב של טיפולים כולל שעות רבות של טיפולים פרא רפואיים. כתוצאה מההשקעה הרבה גני החינוך המיוחד כמו גם כיתות החינוך המיוחד ביקנעם הפכו למבוקשים ביותר והצוותים בהם נחשבים למיומנים ואיכותיים במיוחד.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"עיריית יקנעם משקיעה משאבים רבים בתחום החינוך המיוחד. העירייה עובדת בשיתוף פעולה מצוין עם מתי"א מגידו ובזכות הפעילות הזו ניתנים טיפולים פרטניים לכל ילד, מה  שבסופו של דבר מביא לאחוזי נשירה נמוכים מן המערכת החינוכית. אין דבר יותר מספק מאשר להשקיע בילדים הללו ולראות אותם פורחים בתחומים השונים."
מנהלת מתי"א מגידו, הגב' חדוה שיק:
"אני קוראת לשיתופי פעולה בתוך מערכת החינוך. שיתופי פעולה שיעצימו, יגבירו ייעלו וישביחו את החינוך באשר הוא, תוך שימוש בכלים של החינוך המיוחד, שהם כלים אקולוגיים, מערכתיים, שמושתתים על השיח הפדגוגי ומכוונים למטרות עבודה משותפות של כל אנשי החינוך העובדים עם הילד. אני מכוונת לתפיסה מתחדשת, מקצועית שביסודה מערך רחב ומגוון של עשייה, שיתוף בכיווני חשיבה, פרספקטיביות ויצירתיות של החינוך המיוחד והחינוך הכולל יחד."
2011-03-29

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות