יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

חדשות קרא עוד : חדשות יקנעם
תכנית מתאר יקנעם

הוועדה המקומית אישרה את תכנית המתאר והמליצה להעבירה לוועדה המחוזית. מליאת הוועדה המקומית אישרה את תכנית המתאר היישובית, וזו תועבר לדיון בוועדה המחוזית לתכנון ובנייהמליאת הוועדה המקומית אישרה את תכנית המתאר והמליצה להעבירה לוועדה המחוזית
מליאת הוועדה המקומית אישרה את תכנית המתאר היישובית, וזו תועבר לדיון בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.
הערב נפתח בדבריה של מהנדסת העיר עירית טלמור שהסבירה את החשיבות שבהכנת תכנית מתאר באופן שיבטיח את עתידה של העיר ויקבע איפה יהיה פיתוח, מה יהיה אופי הפיתוח, ואלו אזורים יישמרו פתוחים, תוך שמירת האופי הכפרי הירוק של העיר ושמירה על ערכי הטבע, הנוף והמורשת גם בעתיד. כמו כן קובעת התכנית הנחיות להכנת תכניות שיבואו לאחר מכן. טלמור הוסיפה שביקנעם מאמינים בפיתוח אורבני מתון שמתחשב בשימור הסביבה, וציינה שבהליך בניית התכנית היו שותפים כל הגורמים הרשמיים שידונו בתכנית בוועדה המחוזית וכן בשיתוף הציבור.
אדריכל ישראל ברכה שמשרדו בנה את התכנית אמר שבתכנית נקבע שקיבולת העיר הינה 36 אלף תושבים עד שנת 2030. ברכה הציג את מבנה צוות התכנון ואמר שבכל שלב בבניית התכנית הדברים עברו לוועדת היגוי ולא ניתן היה לעבור שלה ללא אישור הוועדה, והדגיש שבוועדה היו כל נציגי המשרדים הרלבנטיים.
בבניית התכנית נמצא שביקנעם על כל תושב יש לפחות 18 מ"ר לנפש שטחים פתוחים ירוקים- 80% יותר מן הממוצע הארצי. התכנית שומרת  על הדימוי ההררי של יקנעם, שומרת על הסביבה, קובעת שיקנעם תישמר כעיר הייטק מובילה, תיועל התחבורה הציבורית ע"י הוספת תשתיות, יצירת מערכת שבילי אופניים ולהליכה רגלית, יצירת פתרונות דיור, שיפור וחידוש תשתיות עירוניות, בנייה בגובה מדורגת בהתאמה לתנאים הטופוגרפיים, שמירה על היערות והשטחים הפתוחים ועוד. ברכה הדגיש שיקנעם היא עיר מגורים לכל החיים, וששיתוף הציבור היה לאורך כל תהליך עריכת התכנית. בהמשך דיבר האדריכל על אופי הבינוי במתחמי המגורים המוצעים בתכנית: בנייה צמודת קרקע, בנייה רוויה מדורגת- מותאמת לשיפועי קרקע, בנייה רוויה במתחמים ספציפיים לזוגות צעירים ועוד. בתכנית הוקצו גם שטחים לבניית בתי ספר. לאלו היסודיים הוקצתה קרקע ל- 175 כיתות, ולעל יסודיים קרקע ל- 161 כיתות. כמו כן נקבע שימוש להקמת קמפוס אוניברסיטאי/מכללה. התכנית עוסקת גם בפיתוחי אזורי התעשייה והתעסוקה. לאחר מכן שמעו חברי המליאה והמשתתפים את דבריו של יועץ התחבורה לתכנית שדיבר בין היתר על חשיבותו של כביש 6, בניית מסופי קצה תחבורה ציבורית, חיזוק התחבורה הציבורית מהעיר לפארקי התעשייה ועוד. יועצת התיירות של התכנית אמרה שהתכנית מתייחסת לכך שיקנעם נמצאת בלב אתרי טבע, מורשת ותרבות משמעותיים. יועץ התשתיות של התכנית הסביר על הטיפול במערכת המים והביוב. לאחר הדברים העלו חברי המועצה את הערותיהם ומהנדסת העיר ביקשה לעדכן ולהטמיע בתכנית שינויים שקרו במהלך השנה האחרונה מאז הוכנה התכנית
ושכוללות בין השאר הטמעת התכניות שקודמו בחודשיים האחרונים לרבות הרחבת אזור התעשייה הדרומי, הסדרת יציאה נוספת מאזה"ת לכביש 70 , הטמעת תכניות שקודמו בשנה האחרונה לרבות אטרקציה תיירותית בתל קירה, נוף לעמק ועוד, קביעת הוראות מעבר למתחמים בהם מוצע ייעוד עתידי שונה,  יציאות \ כניסות נוספות לעיר ורשימת הערות טכניות. לאחר שמיעת ההערות נערכה ההצבעה שעברה ברוב קולות, כאשר שניים בלבד התנגדו.
תכנית המתאר ליקנעם מקודמת מזה כשנתיים על ידי צוות  תכנון רב תחומי בראשות אדריכל ישראל ברכה ולוותה ע"י ועדת היגוי בינמשרדית. תהליך קידום התכנית לאורך כל אורכו נעשה בשקיפות מלאה ובשיתוף פעולה מלא עם הציבור שהגיע למפגשים והעיר את הערותיו.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"אני  מברך על אישור התכנית ברוב גדול. היום עשינו צעד משמעותי נוסף בקביעת אופייה העתידי של העיר. בבניית התכנית בחרנו לאמץ אסטרטגיה כוללת לשימור וטיפוח השטחים הטבעיים והירוקים ביישוב, ולקדם אורח חיים בריא, נקי ואקולוגי המשתלב בהרמוניה עם הטבע סביב. יקנעם עשירה בפארקים עירוניים ובמתקני ספורט ותרבות לשימוש התושבים. יש השקעה רבה בפיתוח העיר, בחינוך, בשמירה על הטבע, בהבאת תעשייה לא מזהמת, ביצירת מקורות תעסוקה ועוד, וכך ימשיך להיות. יקנעם תמשיך להיות עיר צעירה ותיירותית שבה יהיה צביון כפרי עם שירותי עיר מצוינים. המלצנו למשרד התחבורה לבדוק אפשרות לתכנן כניסה רביעית ליקנעם. לתושבים יש חלק נכבד בבניית התכנית. אני מודה למהנדסת העיר ולכל עובדי המחלקה, ולמשרד האדריכלים של ישראל ברכה שהוא אחד המומחים ביותר בתחום זה וכל היועצים, על העבודה המצוינת שעשו."
מהנדסת העיר אדריכלית עירית טלמור:
"הכנת תכנית מתאר מהווה נדבך חשוב ביותר בקביעת החזון העירוני לשנים הבאות. אישור התכנית יאפשר ליקנעם עצמאות תכנונית משום שעל פי תיקון 76 לחוק זהו אחד מהתנאים למתן הסמכה לוועדה המקומית שתאפשר הכנת תכניות בסמכותה ללא תלות באישור הוועדה המחוזית. התכנית קובעת תמריצים להשבחת אזורי התעשייה הקיימים והתחדשות עירונית לאזור המלאכה בכניסה לעיר. תכנית המתאר הכוללנית קובעת פרמטרים לאופן פיתוח הקרקע העתידי בתחום השיפוט של יקנעם בצפיפות נמוכה ובינונית של עד ל-7 יח"ד לדונם בממוצע. התכנית קובעת  אלו אזורים ראוי לשמור כאזורים פתוחים תוך שימור ערכי הטבע, הנוף והמורשת המייחדים את יקנעם כעיר עם איכות חיים ורגשיות גבוהה במיוחד לסביבה. החזון העירוני המרים על נס את הייחוד הירוק של העיר גם בעתיד וקובע את הקיימות כדרך חיים מבטיח גם לדורות הבאים חיים איכותיים המשלבים מגורים, תעסוקה שימור טבע ואיכות הסביבה במינון בריא ונכון.2012-12-22

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות