יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

חדשות קרא עוד : חדשות יקנעם
משלחת מהעיר התאומה וויל הגיעה לעיר יקנעם

משלחת רחבה ומגוונת מהעיר התאומה וויל הגיעה השבוע לישראל ולעיר יקנעם וזכתה לקבלת פנים חמה ולבבית הן בשדה התעופה, על ידי המארחים, תושבי העיר, והן בביקורה בעירייה. משלחת רחבה של העיר התאומה וויל הגיעה לעיר יקנעם  ומתארחת בבתי התושבים
משלחת רחבה ומגוונת מהעיר התאומה וויל הגיעה השבוע לישראל וליקנעם וזכתה לקבלת פנים חמה ולבבית הן בשדה התעופה, על ידי המארחים, תושבי העיר, והן בביקורה בעירייה. עם המשלחת הגיעו 4 חברי מועצת העיר וויל והיא מונה 24 חברים וחברות בגילאי 16-75. בראש המשלחת עומד ג'רארד הרמן שמשמש יו"ר הוועדה לקשרים בין וויל ליקנעם ושהגיע לכאן ביחד עם אשתו. המשלחת תשהה בישראל 10 ימים ותתארח בבתי התושבים בעיר. 3 נציגים של המשלחת יישארו לחגיגות ה- 60 בעיר.
חברי המשלחת אשר הגיעו לעירייה נפגשו עם ראש העיר, סימון אלפסי. ראש העיר הזכיר לחברי המשלחת נשכחות ואמר להם שלפני 32 שנים הוא ביקר לראשונה בוויל כאשר היה בעצמו חבר משלחת. ראש העיר הוסיף ואמר שהקשר הראשון בין יקנעם לוויל  היה כאשר קבוצת הכדורגל שלהם שיחקה ביקנעם מול הקבוצה המקומית עוד לפני מלחמת יום הכיפורים.
חברי המשלחת שמעו סקירה על התפתחותה של העיר שגדלה ב – 500% מאז היבחרותו של סימון אלפסי. המשלחת שמחה לשמוע שמדובר בעיר אטרקטיבית וצעירה  אשר משמשת מודל לחיקוי לערים אחרות, שמערכת החינוך כאן מאוד מפותחת, ושאיכות החיים פה מאוד גבוהה.ראש העיר הסביר למשלחת שייחודו של היישוב בא לידי ביטוי ב-3 נקודות עיקריות: מערכת חינוך חזקה ומצוינת, תעשיית היי טק חזקה עם 100 חברות ועשרת אלפים  עובדים, ואיכות סביבה שמאוד מטופחת ביקנעם, וזאת על פי המודל של 60% שטח ירוק ו- 40% בנייה.
ראש העיר שיבח את אותם אנשים  שפועלים רבות לחיזוק הקשר בין שתי הערים והודה            לשלום קציר, חנניה אסרף ויוסי עמוס על תרומתם האדירה לכך.
האורחים הודו לראש העיר על קבלת הפנים הנפלאה ואמרו לו כמה הם שמחים ונרגשים להיות ביקנעם ושמדובר בעיר מדהימה.

בסיום קבלת הפנים בעירייה העניק ג'רארד  הרמןנ לראש העיר  סיכה לדש החולצה עם סמל יקנעם וסמל וויל, וכן פיסול של אבן מיוחדת בת 360 מליון שנה שעוצבה במיוחד לאירוע ונכרתה מאבנים ממכרה קרוב לוויל ובה סמלי שתי הערים. ראש העיר, סימון אלפסי העניק שעון  באותיות הקודש על גב אבן מפוסלת.
עיריית יקנעם ארגנה לאורחים סיורים וטיולים רבים במהלך שהותם כאן, בהם יוכלו להכיר לעומק את האזור ואת מדינת ישראל. מייד לאחר הפגישה בעירייה יצאה המשלחת לסיור בעיר, בתל יקנעם, בתל מגידו, בחיפה ובכפרים דליה ועוספייה. בהמשך שהותם כאן תבקר המשלחת בין היתר בנצרת, בטבריה, ים המלח ומצדה, בית שאן, ירושלים, קריית שמונה, מטולה ועוד.
לחברי המשלחת הוכן לו"ז צפוף במיוחד ולאחר הסיורים הם התארחו אצל אחת המשפחות לערב שכולו אוכל, מוזיקה וריקודים. המשלחת תתכנס גם לארוחה חגיגית עם ראש העיר ועם חברי המועצה, וייערך לכבודה מסיבת סיום בה כל משפחה תכין אוכל על פי עדתה ותזמורת הנוער תנגן את שירייה.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"אנחנו מארחים עשרות שנים משלחות עוד שהיינו יישוב קטן. וויל היא העיר התאומה הראשונה של יקנעם. הקשר איתה הוא בן 38 שנה. הזמן הרב מעיד על חוזקו ויציבותו של הקשר. הקשר הזה ימשיך עוד שנים רבות. לי  ולראש העיר של וויל יש קשר מצוין. כך היה גם עם קודמו בתפקיד. הקשרים הללו חשובים מאוד כי הם מחזקים את הקשר בין המדינות עצמן. חברי המשלחת שמגיעים הופכים לשגרירים  של רצון טוב במדינתם לאחר  שהם נמצאים פיזית ישראל ולומדים על ההיסטוריה שלה ועל צרכיה".
שלום קציר,איש הקשר בין עיריית יקנעם לעיריית וויל:
"מדובר בקשר חם, חברי ואישי בעיקר עם ג'רארד הרמן שהוא אוהב ישראל ונחשב כבר לחצי  יוקנעמי. חשוב שנמשיך לחזק את הקשרים במיוחד בימים אלו. קשרים אלו נבנים בזכות  העובדה שבשני הצדדים יש אהבת חינם. למרות המאמצים האדירים הקשר לא היה מחזיק לולא תמיכתו של ראש העיר, סימון אלפסי והקשר האישי שלו הן עם ראש עיריית וויל לשעבר והן עם הנוכחי".
ג'רארד הרמן, יו"ר הוועדה לקשרים וויל-יקנעם:
"יקנעם עיר מדהימה. רואים  את ההתקדמות האדירה של העיר. כל הכבוד לראש העיר. תל יקנעם מדהים ביופיו. אנחנו מייחלים לשלום בין ישראל לפלשטינאים".
2010-08-18

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות