יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

חדשות קרא עוד : חדשות יקנעם
עבודה ותעסוקה - תכנית סטרייב במרכז הצעירים ביקנעם

לאחר ההצלחה הגדולה של מחזור א' של סדנת הצעירים סטרייב ישראל שבסיומה קרוב ל – 90 אחוז מהמשתתפים, מצאו מקום עבודה חדש לשביעות רצונם ועל פי דרישותיהם המקצועיות.עבודה ותעסוקה - תכנית סטרייב תפעל בקביעות במרכז הצעירים ביקנעם

לאחר ההצלחה הגדולה של מחזור א' של סדנת הצעירים "סטרייב ישראל"  שבסיומה קרוב ל – 90% מהמשתתפים, מצאו מקום עבודה חדש לשביעות רצונם ועל פי דרישותיהם המקצועיות, מרכז הצעירים נבחר להיות חלק מ"סטרייב נייד", פיילוט ארצי של תב"ת מיסודה של ג'וינט ישראל והקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי, הכולל 5 יישובים בלבד.
סדנת סטרייב הינה סדנת הכנה לעולם העבודה, שילוב בעבודה ופיתוח קריירה, השמה בעבודה, אימון תעסוקתי וליווי תעסוקתי. סטרייב הינה תכנית בינ"ל מצליחה.
סדנת סטרייב כוללת 3 שלבים עיקריים. בשלב הראשון עובדים עם המשתתפים על כישורים מעולם העבודה- הכנה לעולם העבודה, הכנת קו"ח, הכנה לראיונות וכישורים רכים כגון- מסוגלות תעסוקתית אשר הינה סך היכולות והכישורים של האדם המאפשרים לו להתקבל לעבודה, להתפתח ולהתמיד במקום העבודה , לאורך זמן ובמקביל, עוברים קורס יישומי מחשב , שלב זה, נמשך חודש. עם תום הסדנא, המשתתפים נכנסים לתהליך מציאת עבודה אינטנסיבי, הנמשך כשלושה שבועות, כאשר בתומו, מרבית המשתתפים, משתלבים בעולם העבודה. בהמשך, מתקיים תהליך אימון אישי וקבוצתי, המסייע למשתתפים להתמודד עם מקום עבודה חדש, לפתח ולשכלל את המיומנויות הרכות. בשלב השלישי מתקיימים תהליכי  אבחון תעסוקתי ויציאה להכשרה מקצועית.
במהלך הסדנא מקבלים המשתתפים ידע רב וכלים פרקטים להשתלבותם בעולם העבודה, ולומדים שיטות מגוונות למציאת עבודה. בנוסף לכך נלמדת משמעות העמידה בזמנים, וחשיבותו של הלבוש הייצוגי.
הסדנא היא עבור צעירים עד גיל 40 שלא עובדים או שעובדים ומחפשים שינוי.
מטרות הסדנא הן: מציאת עבודה, בניית תכנית אישית  עם מטרות ברורות להמשך פיתוח הקריירה למשתתפים אשר מכוונים לתהליך של שדרוג תעסוקתי, חיזוק תחושת המסוגלות בקרב המשתתפים, רכישת כלים מעשיים למציאת עבודה, זיהוי חוזקות וחולשות של כל משתתף, זיהוי והכוונה של משתתפים פוטנציאליים ללימודים גבוהים או להכשרה מקצועית, ועוד. במהלך הסדנא הצוות מלווה ומייעץ למשתתפים  לקבל החלטות במטרה  לשינוי ובניית אופק תעסוקתי איכותי.
במרכז הצעירים ביקנעם תופעל בשנתיים הקרובות התכנית הניידת של סטרייב. התכנית הינה תכנית חצי שנתית ובכל סדנא ישתפו 20-25 משתתפים. בכל שנה תפעל סדנה אחת.
תכנית סטרייב פועלת בשיתוף עיריית יקנעם, המחלקה לתיאום עירוני, מרכז הצעירים ופרויקט "משפחות בתנופה" מחד, ג'וינט ישראל, הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי ותב"ת ( תנופה בתעסוקה) וסטרייב חיפה מאידך. התכנית היא תכנית אזורית ובעקבותיה סטרייב יקנעם תהיה שלוחה של סטרייב חיפה.
על פי מדיניות ראש העיר, סימון אלפסי נושא התעסוקה ביקנעם זוכה להתייחסות רבה, ובנוסף להפעלת תכנית סטרייב  מופעלת תכנית תעסוקה חדשה במחלקת הרווחה בשיתוף עם עמותת "בעצמי", ולאחרונה הסתיים במרכז הצעירים בעיר קורס הכשרה לעולם העבודה של לשכת התעסוקה בו השתתפו קרוב ל – 20 צעירים וצעירות.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"הרשות פועלת רבות לקידום תכניות מגוונות כדי ליצור ולהגדיל את מקורות התעסוקה בכל רחבי העיר, ואני שמח שאנו רואים תוצאות שעה שאחוזי האבטלה בעיר שנמוכים משמעותית מן הממוצע הארצי נמצאים במגמת ירידה תמידית. העובדה שתכנית סטרייב תפעל באופן קבוע במרכז הצעירים היא הצלחה גדולה שתאפשר לסייע וללוות צעירים בתחילת דרכם התעסוקתית  ודורשי עבודה צעירים שנפלטו מן השוק."
מנהלת מרכז צעירים יקנעם, גב' נטלי מוקואס:
"מרכז צעירים שהוקם ביקנעם רואה בתחום התעסוקה תחום משמעותי ומרכזי בחיי הצעירים,ולשם קידומו מפעיל המרכז תוכניות מגוונות וכן נקלטה רכזת לתחום במימון העירייה שאף עוסקת בליווי אישי של צעירים לקידום השתלבותם בשוק העבודה. אני מברכת על שת"פ הפורה שנוצר  בינינו לסטרייב חיפה  ורואה בכך הזדמנות להמשך מתן מענה איכותי לצעיריי העיר."
2011-02-09

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות